Vyhlášení vítězů fotosoutěže Muzea obuvi a kamene

Fotografická soutěžII. ročník letní fotografické soutěže je u konce. Připomeneme její téma a název: „Po stopách kamene“. Tímto zadáním jsme chtěli získat trochu jiný (nevšední) pohled na všední věci, které jsou všude kolem nás – na vše co má spojitost s opracováním a použitím kamene, především žuly a opuky v našem městě a jeho okolí. Fotoarchiv muzea se tak obohatil o mnohé zajímavé záběry a náměty. Do závěrečného internetového hlasování bylo přihlášeno 23 snímků s náměty dle propozic hry. Všechny přihlášené snímky byly umístěny na webové stránky muzea a v době od 2. do 15. září probíhalo hlasování veřejnosti o nejhezčí záběr.

Vítězný snímek Kláry Blahové z Hroubovic zachycuje žulovou dlažbu před kostelem Nanebevzetí Panny Marie, která na fotografii většího formátu budí zdání mechových polštářů. Snad i proto byl takto nazván „Kamenný mech“. Nejen na tomto „mechu“, ale i na tom opravdovém bude moci vítězka ozkoušet chůzi v nových botaskách od hlavního sponzora soutěže fy Botas a.s.

Na druhém místě se umístila fotografie hraničního kamene bývalého Thurn-Taxiského panství, jehož autorkou je Zdena Škrochová ze Skutče. Do soutěže byl přihlášen pod názvem „Skrytý hraničník“. Získává tak dvě vstupenky na divadelní představení dle vlastního výběru v podzimním abonomá KK Skuteč.

Na místě třetím se umístil opět námět spojený s kostelem NPM a je třeba říci že toto místo zaujalo hned několik soutěžících. Jedná se o nádherné žulové přístupové schodiště. Detail s prostým názvem „Schůdky“ do soutěže poslala Alena Mašková rovněž ze Skutče, která získává 3. cenu – permanentku s volným vstupem do stálých expozic Městského muzea ve Skutči na dobu 12 měsíců.

Všem zúčastněným děkujeme za krásné snímky, hlasujícím za podporu svých favoritů a firmě Botas a.s. za pomoc a darování hodnotné první ceny. Příští ročník fotosoutěže bude zahájen 1. června a jeho tématem budou právě výrobky zdejší světoznámé továrny Botas. Vyhlášení přesného zadání bude provedeno v květnu 2012.

Pravidla soutěže (pdf)

Výsledky hlasování