Vzdělávací program: Signum Laudis aneb střípky ze zákopů a zázemí 1914 – 1918

Úvodní seznámení s výstavou probíhá formou speciální komentované prohlídky, v průběhu které mohou žáci odhalit osudy lidí v období 1. světové války a následně se ve skupinách věnovat 7 hlavním tématům výstavy – Vypuknutí války, Píšu vám z pole, Výstroj a výzbroj, Vyznamenání, Zázemí, Život a smrt a Legionáři. Ke každému tématu je zpracován samostatný pracovní list. Žáci uvidí dobové dokumenty, plakáty, vyhlášky ale i dopisy z fronty psané na březové kůře. Do rukou si budou moci vzít celou řadu pěchotních zbraní, se kterými proti sobě stály obě strany bojové linie.

Pracovní listy:

Vypuknutí války
Píšu vám z pole
Výstroj a výzbroj
Vyznamenání
Zázemí
Život a smrt
Legionáři

Cílová skupina: žáci ZŠ a SŠ

Kapacita: max. 25 – 30 žáků ve skupině

Délka programu: 45 – 90 minut

Termín: 29. 4. – 30. 6. 2014

Vstupné: 20 Kč/os. (včetně pracovního listu), pedagogický doprovod zdarma (2 os.)

Vzdělávací program je nutné si předem objednat. Při objednání, prosíme, uvádějte: den a hodinu, název školy, ročník, počet osob, Vaše jméno a telefonní, popř. e-mailové spojení.

Bližší informace a objednávky:

Ing. Lada Bakrlíková, tel.: 469 350 131 / 731 557 463, e-mail: lada.bakrlikova@skutec.cz