Navigace

Obsah

Cestopisné povídání: Laponskem na lyžích i pěšky

Cestopisné povídání: Laponskem na lyžích i pěšky 1Multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o letním a zimním putování s batohem na zádech drsnou švédskou divočinou za polárním kruhem – Laponskem.
Jaké to je putovat 3 týdny jen ve dvou liduprázdnými horami s nedostatkem jídla? Jaké jsou nástrahy hor za polárním kruhem, když je chcete přejet na lyžích? Přijďte si poslechnout příběh o svobodě, o volnosti i krásných setkáních.

Prostřednictvím fotografií a videí se společně vydáme na dvě cesty. Nejprve na konci léta budeme putovat Národním parkem Sarek, který je považován za poslední evropskou divočinu. Místo cest, mostů a obydlí zde najdete nádherné hory, malebná údolí, ledovce, mokřady, jezera a divoké řeky. Místo lidí zde potkáváte divoká zvířata. A spíš než telefonní signál chytíte soba. Pochopíte, že v divočině nemá cenu plánovat, ale spíše naslouchat a nechat se vést.
V zimě se pak vydáme na běžkách v arktických mrazech kolem nejvyšší hory Švédska Kebnekaise a Národním parkem Abisko. Odhalíme tajemství Sámů (Laponců), kteří zde stále žijí a živí se pastevectvím sobů. Mají svoji specifickou kulturu i šamanské rituály. Uslyšíte jejich hrdelní zpěv, joik, který prý vytváří bránu mezi jejich niternými pocity a přírodou.

Datum konání: 27. 2. 2018 začátek od 19:00

Místo konání: Městské muzeum Skuteč, Rybičkova 364, 53973 Skuteč

Typ akce: ostatní

Organizátor: Městské muzeum Skuteč

Plné vstupné: 50 Kč

Snížené vstupné: 25 Kč

Poznámka: Snížené vstupné platí pro děti do 15 let


Vytvořeno: 6. 2. 2018
Poslední aktualizace: 15. 2. 2018 10:46